« Kolovoz 2020 »

Školski projekt "Interaktivna šetnja Trsatom"

Proizvod: Digitalna interaktivna karta "Šetnja Trsatom"

Naša interaktivna karta je ustvari naš poklon našoj školi i Trsatu općenito, povodom 200. godišnjice naše škole.

Zašto Interaktivna karta Trsatom ?

Zato što na internetu ne postoji takav ili sličan interaktivni sadržaj povezan sa Gradom Trsatom. Zato što se sadržaj karte može mijenjati i  nadograđivati, a digitalni alat u kojem je karta izrađena podržan je i optimiziran na svim vrstama uređaja od androida, iphona, tableta i pc i jednako se otvara što znači da ova online interaktivna karta svakodnevno može u stvarnosti pomoći u promociji NAŠEG TRSATA.

Klikanjem po karti otvara se novi sadržaj te smo tako znanjem novih digitalnih alata običnu sliku pretvorili u puno više informacija.

Kako je karta nastala?

Prvo je likovna grupa kombinacijom tehnika (tempere, tuš, kolaž i flomaster)  nacrtala  kartu na hameru, oslikavši na njoj 12 kulturno povijesnih spomenika i znamenitosti Trsata.

Umjetničku kartu su Mali poduzetnici  zatim digitalizirali,  prebacili je u digitalni alat te izradili  interaktivnu kartu našeg Trsata.

Također su Mali programeri i poduzetnici u kartu ugradili i originalnu Google Maps kartu kako bi svaki turist mogao pronaći put do našeg Trsata, kako bi naša karta imala još veću uporabnu vrijednost.

Potom smo se bavili fotografiranjem okolne stvarnosti te smo na crteže spomenika ubacili grafičke oznake iz kojih klikanjem izlaze  fotografije kulturno-povijesnih spomenika i znamenitosti.

Osim realnih fotografija tu su i turističke brošure o svakoj znamenitosti na hrvatskom, engleskom , talijanskom i njemačkom jeziku koje smo također samostalno izradili i preveli te ih grafički oblikovali i digitalizirali.

Na kraju planiramo osim linka koji vodi  na web stranicu naše škole na kartu ubaciti  i pjesmu naše škole koja je nastala povodom prošle velike 190.obljetnice škole.