« Siječanj 2021 »

Školski projekt " Zavičajna SmarTeRIca"

Ovogodišnji školski projekt nosio je naziv „Zavičajna SmarTeRIca“ kroz kojeg se proteže  priča  našeg novog inovativnog  SUVENIRA GRADA TRSATA.

Klikom na gornju sliku saznajte što je "Zavičajna SmarTeRIca" i kako je nastala

U rad zadruge, pri izradi naše  SmarTeRice ove školske godine uz sekciju Likovne grupe i sekciju  Malih poduzetnika priključili su se  i Klub mladih tehničara koji djeluje pri našoj školi kao i Mali programeri. Svi učenici su tako povezali svoje znanje novih digitalnih tehnologija te su svom kreativno likovnom i modelarskom radu dodali „STEM“ pečat novog vremena. Time učenici nisu učili samo o povijesti svoga zavičaja nego i principe kvalitetne turističke ponude i prodaje. Pa se tako uz svaku lampu može naći i edukativna brošura zavičajne baštine na Hrvatskom jeziku kao i na  tri strana jezika ( Engleski jezik, Njemački jezik i Talijanski jezik).

Zavičajna SmarTeRIca predstavlja tako sintezu znanja i timskog rada.

Učenici su razmišljali  kako osmisliti, pa proizvesti proizvod koji bi predstavljao njihov zavičaj. Proizvod je nastao po principu od „ideje do proizvoda“ razvijajući i usavršavajući pritom i prototipe konačnog proizvoda.

Za našu lampu osmislili smo sav marketinški materijal: od imena , logotipa, plakata, deklaracije za proizvod, edukativnu turističku i tehničku brošuru, ambalažu, interaktivnu prezentaciju.

Moramo spomenuti i da su projekt podržali: Erste banka, Drvna industrija Klana i Tisak.

A što je to Zavičajna SmarTeRIca ?

RUČNO OSLIKANA LAMPA S UREĐAJEM ZA AUTOMATSKO UPRAVLJANJE PUTEM PAMETNOG TELEFONA koja ima nekoliko mogućnosti:

1. Mogućnost upravljanja s bilo kojeg mjesta u bilo kojem trenutku
  2. Osim vremenskog upravljanja postoji mogućnost ručne automatizacije (scena) upravljanja lampom ( ukoliko ugrađeni uređaj ima senzor za temperaturu ili vlagu možete namjestiti ograničenja kada će se lampa paliti/gasiti kako bi vas podsjetila da npr. provjetrite prostoriju)
  3. Mogućnost govornog/glasovnog upravljanja (voice control) putem Google assistant, Alexa, Google Home

Prvi put smo svoju lampu predstavili u svibnju, u Fužinama na Županijskoj smotri učeničkih zadruga gdje smo osvojili prvo mjesto i time dobili mogućnost odlaska na Državnu smotru učeničkih zadruga koja se održala u listopadu (11.-14. listopad) u Vinkovcima.

U prilogu pogledajte i slike povodom obilježavanja  200.godišnjice naše škole povodom Dana škole 10.11.2018. kada smo po drugi put predstavili svim posjetiteljima svoj ovogodišnji proizvod našu "Zavičajnu SmarTeRIcu".