Sportski dan

Obilježavanje 200. godišnjice OŠ “Trsat”

Sportski dan

Proslavu 200. godišnjice OŠ “Trsat” započeli smo 09. listopada 2018. Sportskim danom u Dvorani mladosti. Prije početka sportskih natjecanja, u kojima su sudjelovali svi učenici od prvog do osmog razreda, ravnateljica Sonja Lefler pozdravila je učenike škole i poželjela im sreću na Sportskom danu te na taj način prigodno otvorila Obilježavanje 200. godišnjice OŠ „Trsat“.

Natjecanja su započela u 09:00h te su trajala do 12:30h. U prvom dijelu sportskog natjecanja učenici viših razreda natjecali su se u tri discipline: pucanje kaznenih udaraca (nogomet), povlačenje konopa i štafetna igra “vođenje lopte”. Prikupljali su bodove za svoj razred svakom pobjedom. Prvi dio sportskog natjecanja trajao je do 10:00h kada su se učenici okrijepili marendom i pripremili za drugi dio.

Drugi dio sportskog natjecanja započeo je štafetom “primopredaja palice” u kojoj su sudjelovali četiri predstavnika iz svakog razreda. Nakon toga došao je na red dugo isčekivani nogometni turnir. Utakmice su bile vrlo napete, neizvijesnih rezultata zbog iznimnih vještina učenika i timskog duha. Nakon završetka nogometnog turnira slijedi proglašenje najuspiješnijeg razreda Sportskog dana. Najviše bodova prikupio je 8.b razred te je prigodno nagrađen nogometnom loptom.

Sportski dan protekao je u pravom olimpijskom duhu, ispunjen pozitinim navijanjem, trudom, zalaganjem i zajedništvom.

Ines Salopek, prof. TZK