Školska događanja
OBAVIJEST O PROCEDURI UPISA U SREDNJE ŠKOLE
Autor: Administrator , 20. 6. 2013.

Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2013./2014., rok za dostavu dokumentacije redovnih učenika, a u svrhu ostvarivanja    dodatnih prava, ističe u ponedjeljak  24. lipnja 2013. godine. Upisna povjerenstva i   razrednici trebaju  o tome vode posebnu brigu.

Razrednici najkasnije  do 24. lipnja trebaju unijeti zaključne ocjene 8. razreda, a  26. lipnja zaustavit će se  prijenos ocjena iz e-Matice u sustav NISpuSŠ  i kasniji unosi ili promjene podataka i ocjena u e-Matici neće biti vidljive na www.upisi.hr. Prenosit će se samo rezultati popravnih ispita kao i pojedinačne ocjene učenika koji do 2. srpnja, u skladu s kalendarom u publikaciji, ulože prigovor na osobne podatke i ocjene.

Razrednici u izborniku Izvješća, na kartici Aktivnost učenika, trebaju provjeriti  ima li među njihovim učenicima onih koji još nisu načinili odabir obrazovnoga programa i obavijestiti učenike  o tome jer rok za prijavu istječe 26. lipnja.

Također, trebaju pogledati izvješća Problematične prijave i Bez znanja 1.s.j. Ako postoje učenici koji nisu prijavili strane jezike ili izborne predmete, ili su prijavili prvi strani jezik (kao prvi ili drugi izbor), a nisu ga učili u školi, potrebno ih je obavijestiti da isprave prijavu. Posebno je važno da odabir prvoga stranog jezika bude korektan jer je znanje prvoga stranog jezika preduvjet za upis u odabrani program.

26. lipnja zaključavaju se liste prioriteta učenika te započinje ispis prijavnica iz sustava NISpuSŠ. Prilikom zaprimanja potpisanih prijavnica, svu dokumentaciju koju su  učenici dostavili radi ostvarivanja dodatnih prava, treba im vratiti jer će istu morati dostaviti srednjoj školi u koju će se upisati .  Zbog evidencije, važno je navedenu dokumentaciju kopirati  i pohraniti u školi.

Zaprimljene potpisane prijavnice bit će potrebno evidentirati u izborniku Zaprimljene prijavnice. Učenici za koje neće biti evidentirana zaprimljena prijavnica neće se naći na ljestvicama poretka niti upisati u srednju školu u tekućemu roku.

KORISNI linkovi :

Brosura_IdemoUSrednjuII.pdf Brosura_IdemoUSrednjuII.pdf