Školska događanja
Autor: Administrator , 19. 10. 2014.

U Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskog primorja 3. listopada 2014. godine održano je svečano primanje učitelja prigodom Svjetskog dana učitelja. Primorsko-goranska županija tradicionalno dodjeljuje nagrade najuspješnijim odgojno-obrazovnim ustanovama i djelatnicima, te zahvale umirovljenim ravnateljima u protekloj školskoj godini.

Županijske nagrade dodijelili su župan Zlatko Komadina, zamjenica župana Marina Medarić i pročelnica UO za odgoj i obrazovanje Edita Stilin.

Naša učiteljica  mentor  Mira Cvijanović  ove je  školske godine  primila Županijsku nagradu  Primorsko-goranske županije koja se povodom Svjetskog dana učitelja dodjeljuje najuspješnijim odgojno-obrazovnim djelatnicima i ustanovama.  Proslava Svjetskog dana učitelja i dodjela Županijskih nagrada u školskoj 2014./2015. održana je u Pomorskom i povijesnom muzeju Grada Rijeke.

Na svjetski dan učitelja moramo se sjetiti koliki je izazov učiteljima pružiti učenicima kvalitetno obrazovanje kao i učiniti škole mjestima gdje se djeca osjećaju dobrodošlima, gdje se prema  svakom djetetu  odnosi s dostojanstvom.

Učiteljica Mira Cvijanović cijeli je svoj radni vijek provela s učenicima i upravo se tako odnosila prema učenicima omogućujući  svakom učeniku da ispuni svoj potencijal. Svojim  odnosom prema radu učiteljica je primjer drugima, strpljiva, empatična i  kolegijalna.  Teško je nabrojiti sve njene uspjehe u radu, a da se nešto ne izostavi (uspjesi u primjeni lutke u nastavi, humanitarni rad, suradnja s lokalnom zajednicom, eko akcije, rad s darovitima, rad s djecom s poteškoćama...).

Podsjećamo da je Županijsku nagradu  za 2011. godinu koja se dodjeljuje najuspješnijim odgojno-obrazovnim djelatnicima dobio  još jedan naš učitelj savjetnik  Neven Jerčinović, prof. tehničke kulture i informatike.

Također je važno istaknuti da je i naša  OŠ Trsat Rijeka, u kategoriji odgojno-obrazovnih ustanova, dobila Županijsku nagradu 2010. godine. Pri odabiru odgojno-obrazovnih ustanova vrednuje se: doprinos ustanove razvijanju prepoznatljivosti i originalnosti u svom okruženju, uspješnost u organizaciji novih kvalitetnih programa i njihovi rezultati za dobrobit učenika, nastavnika ili lokalne sredine, isticanje odgojno-obrazovne ustanove po uspjehu učenika u nastavku školovanja, status odgojno-obrazovne ustanove u sredini u kojoj djeluje s obzirom na javno, kulturno i pedagoško djelovanje, izniman odnos prema djeci s teškoćama u razvoju, uspješnost u kulturnoj i javnoj djelatnosti te aktivan odnos boljitku sredine u kojoj djeluje.

Čestitamo svim nagrađenim učiteljima i ustanovama, a posebnu čestitku upućujemo našoj učiteljici Miri Cvijanović!