Školska događanja
Prosinac 2020.
Autor: Sonja Lefler, 21. 12. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

završava godina koja je pred nas postavila neočekivane izazove i kojom je dominirala bojazan od pandemije korona virusa, njezinih posljedica i nemoć u borbi protiv tog nevidljivog neprijatelja o kojem još uvijek ne znamo mnogo. Virus nam je izmijenio način života, način na koji radimo, komuniciramo, družimo se, idemo u školu, te donio stalnu tjeskobu i prisilnu otuđenost. Podrazumijevali smo da smo jedinke u cjelini, kap u slapu, članovi zajednice, veće i/ili manje, da su nam potrebni drugi ljudi jer su sastavni dio naših života, a sad moramo suspregnuti te potrebe, odricati se društva i držati na distanci jedni od drugih.

Ipak, i u tim okolnostima radili smo i nizali uspjehe, sjajna priznanja o kojima ste mogli čitati na ovoj stranici. Na žalost, sam kraj godine donio nam je tragične gubitke s kojima se teško nosimo.

Tijekom prosinca preminule su naše drage djelatnice, Sonja Tadijanić, naša dugogodišnja spremačica i Ana Kirinčić, učiteljica matematike i informatike, obje naglo i prerano, Teško je naći riječi kojima bismo izrazili što to za nas znači i kako se osjećamo.

Sonja Tadijanić radila je u OŠ "Trsat" 17 godina, od 2003. Rado je komunicirala sa svima, poznavala je svu školsku djecu. Voljela se smijati, no nikad se nije željela fotografirati. Bila je kolegica, majka, baka i supruga, a kao djevojčica pohađala je ovu školu, u kojoj  se poslije i zaposlila. Djetinjstvo i mladost provela je na Trsatu, te je poznavala i mnoge roditelje  naše djece. Stoga joj je škola bila drugi dom, a Trsat u srcu. Preminula je iznenada, mjesec dana nakon što joj je dijagnosticirana zloćudna bolest, samo dva mjeseca nakon što je navršila 58. godina. Nestvarna je pomisao da je više nema, da je nikad više nećemo sresti na školskom hodniku ni u dvorištu, razgovarati s njom.

Ne vjerujem da je svatko zamjenjiv. Svako je biće jedinstveno samo po sebi, ali i po tome kako utječe na druge i što im znači, kakav trag ostavlja u tuđim životima. Život ide dalje, sve se mijenja, no u nama ostaju ljudi koji su činili taj život.

Ana Kirinčić, profesorica matematike i informatike bila je član našeg kolektiva 6 godina, iako se činilo da je s nama oduvijek. Tolike su bile brojne njezine aktivnosti i postignuća u tom kratkom razdoblju. Prije no što se zaposlila u OŠ "Trsat", radila je u obje osnovne škole u Crikvenici, te u srednjoj i osnovnoj školi u Krku. Njezin se život iznenada zaustavio u godinama u kojima je tek trebao započeti punim zamahom. Osobito ove godine nizala je uspjeh za uspjehom, dobila godišnje priznanje kao jedna od najuspješnijih učiteljica u 2019./2020. školskoj godini, pisala udžbenike, pokretala projekte, neumorno se i predano posvećivala radu. Obogatila nas je svojom velikodušnom osobnošću, neiscrpnim entuzijazmom i dobrotom.