Autor: Administrator , 26. 2. 2015.

4.a i 4.b razred su u pratnji svojih  učiteljica Ines Šokčević , Jole Pahljina  i Josipe Andrušić  posjetili mobilno reciklažno dvorište koje je bilo smješteno na Trsatu od 18.2. do 1.3. 2015.g.

Što smo naučili prilikom posjeta?

Grad Rijeka i Komunalno društvo Čistoća, kao nadogradnju sustava odvojenog prikupljanja otpada, uveli su mobilna reciklažna dvorišta.

Mobilna reciklažna dvorišta bit će na području grada Rijeke postavljena na 19 lokacija prema unaprijed određenom rasporedu. Predviđeno je da dvorište na svakom lokalitetu radi 14 dana, nakon čega se premješta na sljedeću lokaciju i tako u krug.

Raspored lokacija i termini zadržavanja reciklažnih dvorišta dostupni su na web stranicama KD Čistoća Rijeka i na gradskim web stranicama. Osim toga za sva pitanja građani se mogu obratiti na besplatni info telefon 0800 99 99 00.

Mobilno reciklažno dvorište je pokretna jedinica koja služi odvojenom prikupljanju i skladištenju manjih količina iskoristivih i problematičnih vrsta otpada iz kućanstva, a predstavlja nadogradnju sustava odvojenog prikupljanja otpada.

U Rijeci su se uvela dva tipa mobilnih reciklažnih dvorišta:

• Samostalno mobilno reciklažno dvorište ECOPOINT SKIP – tzv. malo, s 11 spremnika za prikupljanje različitih vrsta otpada i
  • Mobilno reciklažno dvorište s djelatnikom CAM-RR-2 - tzv. veliko koje omogućuje prikupljanje različitih vrsta posebnih kategorija otpada

Mobilno reciklažno dvorište s djelatnikom ,koje smo i mi posjetili , strukture je  kontejnera, ali većih dimenzija i s mogućnošću otvaranja stranica, a u njemu je moguće prikupljati čak 21 vrstu otpada. Ovo mobilno reciklažno dvorište ima djelatnika zaduženog za prihvat otpada od strane građana i njegovo vaganje te odlaganje u za to namijenjene posude. Ovim putem ga pozdravljamo i zahvaljujemo na svakom odgovorenom pitanju koje smo mu znatiželjno postavili.  Za razliku od samostalnog mobilnog reciklažnog dvorišta, ovo s djelatnikom ima određeno radno vrijeme: ponedjeljkom od 10.00 do 15.00, od utorka do petka od 10.00 do 17.00 te subotom od 08.00 do 15.00 sati.

Školska događanja

Školska događanja