Autor: Administrator , 14. 4. 2010.

Učenici OŠ „Trsat“ osvojili su prvo mjesto na Državnom natjecanju u debati i to ekipa u kojoj su debatirale: Nives Petrović, Lucija Gašparac i Natali Bilandžija. Osim njih na natjecanju  su  sudjelovali: Vilim Barać, Sara Badovinac i Ella Toskić. Voditeljice su studentica Dora Karmelić i pedagoginja Jadranka Perković-Sušanj.

Državno natjecanje u debati  za osnovne i srednje škole održalo se u OŠ „Zapruđe“, u Zagrebu,  30. i 31. ožujka 2010. godine a natjecalo se 16 osnovnoškolskih i 20 srednjoškolskih ekipa iz cijele Hrvatske. Teza na koju su debatirali učenici osnovnih škola bila je: „ Facebook poboljšava kvalitetu života". Sudionici natjecanja bili su smješteni u hotelu Porin, u Zagrebu.

Osnovna škola „Trsat“ je među prvim školama u Rijeci prepoznala debatu kao vrijedan doprinos razvoju govorničkih vještina kod učenika te  njihovoj pripremi za život, i to ne samo darovitih učenika, već  svih onih koji žele unaprijediti svoje komunikacijske vještine i naučiti argumentirano raspravljati.

Debata je aktivnost koja zahtijeva iznimno  mnogo rada od strane učenika i voditelja no rezultati  su vidljivi, u smislu jačanja samopouzdanja, logičkog zaključivanja i argumentiranog iznošenja  mišljenja, i to na pristojan način. Osim toga debatni program zahtijeva dosta putovanja i odlazaka na turnire i natjecanja  u Hrvatskoj, pa  i  u inozemstvo. Tako su učenici  naše škole  početkom ožujka sudjelovali na međunarodnom natjecanju u Sloveniji, a u subotu, 17. travnja, idu na turnir u Buzet  gdje  će debatirati na tezu: „Vegetarijanstvo je opravdano“. Važno je naglasiti da debatna aktivnost također omogućava druženje  i uspostavljanje novih prijateljstava, upoznavanje drugih krajeva u našoj zemlji i šire.

Školska događanja

Školska događanja