4.razred
4. razred - Tijeloglazba i pjevanje
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 17. 4. 2020.

Dragi učenici i učenice,

Nadam se da ste se prošli tjedan odmorili kako bi s novim satovima glazbene kulture krenuli još veseliji.

Ovaj sadržaj odnosi se na satove koji sljede: 4 b ( 17. 04.) i 4.a (20. 04.)

Na ovom satu ćemo se baviti tijeloglazbom ili body percussionom. Body percussion je način izvođenja ritamskih obrazaca pomoću svojeg tijela - (body=tijelo; percussion= udaraljke). Dakle, stvarat ćete glazbu i ritam pomoću vašeg tijela, a za takvo stvaralaštvo najčešće koristimo slijedeće - pljeskanje dlanovima, pucketanje prstima, lagano lupkanje po prsima i koljenima te stupanje nogama.

Za detaljnije upute o radu kliknite ispod na "Opširnije".

Na linku (poveznici) čeka vas jedan video koji vas vodi kroz glazbu Čajkovskog uz aktivno sudjelovanje. To znači da ćete prateći video i vi svirati uz skladbu. Kako doma nemate dovoljno ritamskih udaraljki, koje često imamo u učionici glazbenog, koristit ćete svoje tijelo. Na početku videa vidjet ćete upute sa različitim znakovima (crveni križić, žuti trijangl, itd.) prema kojima bi trebali svirati tijekom skladbe. Ja ću vam ovdje niže napisati koji znak će značiti što, jer u videu su ti znakovi za određene udaraljke. Sretno!

Napomena: Video možete uvijek zaustaviti (pogotovo na početku dok ne zapamtite sve znakove) a i ponovno ga vraćati i probavati koliko želite puta. Video je brz tako da je najbolje da prvo zaustavite video kod prikaza znakova i dobro si zapamtite koji znak vam predstavlja koji pokret (objašnjenja su ispod), a tek onda krenete s izvedbom uz video.

Nakon što sve prođete molim vas da mi na mail (maja.bolic@skole.hr  napišete vaš dojam i mišljenje o ovom zadatku. Lijepi pozdrav!

UPUTE ZA TIJELOGLAZBU SU SLJEDEĆE:

CRVENI KRIŽIĆ = PLJESAK DLANOVIMA

ŽUTI TROKUT= LAGANI UDARAC PO KOLJENIMA