« March 2024 »
Mo Tu We Th Fr Sa Su

Moja Rijeka

Moja Rijeka naziv je programa koji je Grad Rijeka 2012. godine pokrenuo za učenike osnovnih škola kako bi što bolje upoznali svoj grad, odnosno stekli što veće znanje o povijesti Rijeke i njezinim znamenitostima.

Podijeljenje u 33 cjeline, teme su na zanimljiv način predstavljene u priručniku pa će tako učenici, među ostalim, doznati o imenu i grbu svojega grada, o Gradskom tornju, Starim vratima, Trsatskoj gradini, o Andriji Ljudevitu Adamiću i njegovim svjedocima te mnogim drugim znamenitostima i zanimljivostima iz života našega grada.

Program obuhvaća 35 sati tijekom školske godine, a uključuje i obilazak grada što učenike osobito veseli. Svoj rad učenici imaju priliku i pokazati u Gradskoj vijećnici pred riječkim gradonačelnikom Vojkom Obersnelom.

Prema njegovim riječima, jedino tako, znanjem i ljubavlju, možemo  graditi identitet grada, s ponosom što dijelimo njegovu povijest i budućnost.

OŠ Trsat jedna je od mnogih riječkih škola koja se uključila u taj vrijedan program, a da je tome tako potvrđuje i uvrštavanje programa Moja Rijeka u Strategiju razvoja Grada Rijeke za razdoblje 2014. - 2020.

Na sljedećem linku pogledajte rad, učenice naše škole, koji na zanimljiv način prikazuje grad Rijeku kroz povijest.