Obavijest učenicima i roditeljima o mogućnosti nadoknade nastavnih dana
Autor: Sonja Lefler, 5. 12. 2019.

Poštovani,

ponajprije Vam zahvaljujem na podršci koju ste nam pružali tijekom prosvjeda prosvjetnih djelatnika koja nam je iznimno puno značila.

Propušteno valja nadoknaditi, te smo planirali termine nadoknade za većinu kojih moramo dobiti suglasnost.

Temeljem obavijesti Ministarstva znanosti i obrazovanja, škola može nenastavne dane planirati kao nastavne te održati nadoknadu nedostatnog nastavnog dana.

Stoga će se ove subote, 7. 12. 2019., održati nastava prema redovnom rasporedu za ponedjeljak za sve razrede.

Produženi boravak se neće održati.

Škola može nadoknaditi nastavne dane:

- subotom, ukoliko  u tom tjednu zbog praznika ili štrajka nije održana nastava, odnosno ako je u tom tjednu bilo manje od 5 nastavnih dana

- tijekom odmora učenika - o  odstupanju od utvrđenih rokova za odmor učenika odlučuje ministar nadležan za obrazovanje, na zahtjev škole i  Županijskoga upravnog odjela,

- produljenjem nastavne godine odlukom Županijskog upravnog odjela  nadležnog za poslove obrazovanja uz prethodnu suglasnost Ministarstva.

Iz svega navedenog proizlazi da će se tijekom školske godine nadoknada nastave subotom moći realizirati svega 2-3 puta, a za ostale termine nadoknade uputili smo prijedlog Županiji.

Očekujemo da ćemo odgovor Županije dobiti do kraja 1. polugodišta, kako bismo Vas na vrijeme obavijestili.

Sonja Lefler