Prijave za upis u 1. razred za školsku 2021./2022. godinu
Autor: Jadranka Perković-Sušanj, 18. 1. 2021.

Poštovani roditelji/skrbnici budućih učenika 1. razreda!

Obavještavamo vas da će se od 25. siječnja 2021. do 29. siječnja 2021.  provoditi prijave za upis u 1. razred osnovne škole za školsku godinu  2021./2022. djece rođene od 1. travnja 2014. do 31. ožujka 2015., prema upisnim područjima za svaku školu tj.  prema prijavljenom mjestu prebivališta odnosno boravišta djeteta.

Roditelji prijavljuju dijete od ponedjeljka, 25. do petka, 29. siječnja 2021. godine u školu u koju pripada  prema upisnom području - Upisno područje OŠ „Trsat“  (Prilog 1)

Prijavu šaljete elektronskim putem na adresu: upisi.ostrsat@gmail.com

Ukoliko je neophodno moguće je, uz prethodnu najavu, prijavu obaviti i u školi (također od 25. do 29. siječnja 2021., od 9.00 do 13.00 sati), uz poštivanje epidemioloških mjera

Za sve nejasnoće možete nazvati telefon 051 452-874

Ostale važne informacije pogledajte pod opširnije!

Prijava treba sadržavati:

• Obrazac za prijavu u OŠ „Trsat“  (Prilog 2)
  • Presliku osobne iskaznice djeteta ili rodni list/izvod iz matice rođenih
  • Ime i prezime roditelja,  adrese prebivališta, kontakti roditelja (telefon, email)
  • Presliku  osobne iskaznice roditelja/staratelja ili potvrdu o promjeni mjesta prebivališta/boravišta
  • Zahtjev za upis učenika iz drugog upisnog područja u OŠ Trsat (ukoliko dijete ne pripada upisnom području  OŠ „Trsat“  (Prilog 3)
  • Napomenu ukoliko se radi o djetetu s teškoćama u razvoju ili zdravstvenim teškoćama (na obrascu za prijavu)
  • Presliku Rješenja o odgodi za školsku godinu 2020./2021. (ukoliko je djetetu odgođeno školovanje prošle školske godine)

- ukoliko želite  prijevremeni upis za dijete  ili  privremeno oslobađanje od upisa, molimo da to naznačite pod napomenom u Obrascu za prijavu u OŠ „Trsat  (Prilog 2). Također se, najkasnije do 31. ožujka 2021. godine, trebate  javiti  Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županije i  elektronskom putem  podnijeti Zahtjev (Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole).

- za odgodu upisa  potrebno je proći isti postupak kao svaki redovni obveznik (dostaviti Prijavu školi, u napomeni naznačiti da želite odgodu).

- za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred  roditelji se također trebaju javiti osnovnoj školi  kojoj dijete pripada prema upisnom području od ponedjeljka, 25. do petka, 29. siječnja 2021. godine, a trebaju  podnijeti  i Zahtjev upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u 1. razred osnovne škole provodit će se u razdoblju od 31. ožujka 2021. do 15. lipnja 2021. godine.

Škola će pravovremeno roditeljima dostaviti termine sistematskog pregleda u školskoj ambulanti  te psihologijskog ispitivanja spremnosti za polazak u školu. Isti će se realizirati u skladu s aktualnim epidemiološkim uvjetima.

Iznimka od upisnih područja su talijanske škole,  Osnovna waldorfska škole te Katolička osnovna škola Josip Pavlišić, čija su upisna područja Grad Rijeka, Primorsko-goranska županija i Republika Hrvatska. Ukoliko dijete upisujete u neku od tih škola, molimo da nas pisano informirate i dostavite nam kontakte radi naše evidencije.

Mole se roditelji/skrbnici koji trenutno žive ili se nalaze u inozemstvu, a njihova djeca školski obveznici još uvijek imaju prijavljeno prebivalište/boravište na području PGŽ, da o tome čim prije obavijeste Upravni odjel za odgoj i obrazovanje putem telefona 354-448 (Meri Varga)  i|i 354-484 (Ognjen Šimić)  ili elektronske pošte na adrese: Meri Varga, meri.varga@pgz.hr,  Ognjen Šimić, ognjen.simic@pgz.hr,  ili Ingrid Mrđen, ingrid.mrdjen@pgz.hr

Stručna služba škole