« Studeni 2020 »

Jakov Mišković, Petra Skočilić i Niko Žarkov

učenici 6.b razreda:   Noa Bašić i Lovro Mraović

učiteljica engleskog jezika Gordana Topolnik

Tema: društvena igra s tematikom povijesti Trsata u kojoj su učesnici pijuni koji hodaju po "ploči" (učionica) i odgovaraju na povijesna pitanja o znamenitostima Trsata kako bi došli do posljednje postaje i tamo pronašli skriveno blago.

Učenici i učiteljica osmislili su igru na engleskom jeziku u kojoj se dva tima sa po dva igrača natječu tko će prvi stići do zadnje postaje i osvojiti skriveno blago. Učesnici igre moraju proći 9 postaja koje su ujedno i kulturne znamenitosti Trsata, odgovoriti na postavljena pitanja o povijesti te znamenitosti i na zadnjoj se postaji suočiti s trsatskim zmajem koji im postavlja dva seta pitanja. Odgovore li na prvi set pitanja postaju pobjednici igre, ali još uvijek nisu pronašli blago koje čuva opasni zmaj. Tek nakon što ispravno odgovore na pitanje koje se odnosi na samoga zmaja osvajaju blago i igra završava.

Postaje su označene velikim fotografijama koje prikazuju povijesne znamenitosti Trsata. Na svakoj postaji je jedan učenik koji postavlja pitanja igračima, a svojom odjećom i ponašanjem predstavlja određenu znamenitost. Osim pitanja na postajama igrače putem "ometaju" i kartice s naredbama koje se nalaze između znamenitosti i otežavaju im put ka cilju.

English is fun!