Ponašanje u virtualnoj učionici
Autor: Jadranka Perković-Sušanj, 20. 4. 2020.

Dragi učenici i roditelji!

Našli smo se svi, uključujući  učenike, učitelje, roditelje i  stručne suradnike u novoj i neizvjesnoj situaciji koja od svih nas traži promjene u načinu života.

Odjednom ništa više nije isto kao prije.

Pred nama je duže i neizvjesno razdoblje virtualne suradnje i nastave na daljinu. Novim načinom rada i učenja moramo se pridržavati   pravila  i smjernica komuniciranja u digitalnom okruženju.

Više o ponašanju u virtualnoj učionici pogledajte pod OPŠIRNIJE.

1. ŠKOLSKE OBVEZE

Svakog radnog dana  u tjednu (osim subote , nedjelje i praznika)  dužni ste biti aktivni u svojoj virtualnoj učionici.

Svaka neaktivnost učenika duža od 24 sata vodit će se kao izostanak učenika s nastave i to je potrebno opravdati (od strane roditelja ili liječnika).

Obavijesti i upute koje šalju razrednici i učitelji  trebate  redovito pratiti .

Redovito izvršavati obveze, aktivnosti i zadatke koje učitelji zadaju i pratiti  praćenja učitelja u e-Dnevniku.

2. KOMUNIKACIJA

Pravila pristojnog komuniciranja vrijede i u virtualnom komuniciranju.

Svi neprimjereni sadržaji, vrijeđanje i nasilje su najstrože zabranjeni te će zbog toga učeniku biti izrečena odgovarajuća pedagoška mjera.

Stoga, potrebno je sa svim suradnicima u virtualnoj učionici komunicirati pristojno i s uvažavanjem.

Nije dozvoljeno korištenje neprimjerenog i nepristojnog rječnika.

Svaki oblik neprimjerenog ponašanja učenika tretirat će se kao neprihvatljiv i vrednovati u skladu s Pravilnikom o pedagoškim mjerama.

U virtualnim učionicama objavljujete isključivo sadržaje koji su vezani uz nastavu i koje od vas traže učitelji.

Svaki učitelj će odrediti pravila za obradu sadržaja i izvršavanje zadaća te se svi učenici tih pravila trebaju  pridržavati.

Učenik treba prema uputama učitelja do određenog vremenskog roka prenijeti (upload) datoteku  sa zadaćom ili rješenjima zadataka.

Nije dozvoljeno preuzimanje i krađa tuđih sadržaja npr.domaćih radova, sastava, eseja i sl.

Svi sadržaji koje objavljujete u virtualnoj učionici, ponajprije vaši domaći uratci i odgovori na traženja učitelja, neka budu rezultat vašeg samostalnog rada, a ne preuzeti i prepisani s Interneta ili dr. izvora.

Vaša pedagoginja