Uspjeh naše Zavičajne SmarTeRIce na XVII. smotri učeničkih zaduga Primorsko -goranske županije
Autor: Josipa Andrušić, 30. 5. 2018.

U petak 25. svibnja , na igralištu ispod brane u centru Fužina , prezentirali smo rad naše UZ „Mići Trsaćani“  na 17. smotri učeničkih zadruga Primorsko – goranske županije, te nas je i ove godine povjerenstvo izabralo kao predstavnika županije na Državnoj smotri koja će se održati u listopadu u Vinkovcima.

Predstavnici naše učeničke zadruge Antonija Bekljanov (7.r.) i Korina Tomić (5.r.)  s voditeljicama, učiteljicama Ankom Lukić  i Josipom Andrušić  prezentirali su i demonstrirale naš ovogodišnji proizvod učeničke zaduge - "Zavičajna SmarTeRIca" - lampu kojom se može daljinski upravljati pomoću smartphonea.

Na smotri je sudjelovalo 30 zadruga iz osnovnih i srednjih škola Primorsko – goranske županije te gosti iz Pule te LAG-a s otoka Krka i Cresa čije su zadruge tek u osnivanju. Na otvaranju pozdravili su nas ravnateljica OŠ Ivanke Trohar Jasna Štimac, načelnik općine Fužine David Bregovac i  voditeljica podružnice Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva za PGŽ Silvana Šebalj – Mačkić, a zatim je uslijedio kratak program učenika  škole domaćina uz školski zbor i predstavu.

Svi zadrugari pripremili su svoje izložbeno – prodajne prostore  na kojima su prezentirali i ponudili svoje originalne proizvode koje je ocjenjivala posebna komisija koja je odlučila  da se za 30. državnu smotru učeničkog zadrugarstva predloži šest zadruga  - UZ Mići Trsaćani (OŠ Trsat), UZ Škurinjko (OŠ Škurinje), UZ Zvončica (OŠ Zvonka Cara Crikvenica), UZ Teslići (OŠ Nikola Tesla), UZ Malin (OŠ Čavle) i UZ Potok (Trgovačka i tekstilna škola Rijeka).

Zahvaljujemo svima na prepoznatoj inovaciji  i trudu naših sekcija, jer naš ovogodišnji proizvod je uistinu sinteza svih sekcija: Likovna sekcija (sa voditeljicama sekcije  Đurđicom Novak Žagar  i Mirjanom Krznarić) ; Mali poduzetnici (voditeljica Josipa Andrušić),  a priključili su nam se i Mali modelari iz Kluba mladih tehničara naše škole, kojeg  vodi učitelj Neven Jerčinović te Mali programeri koje vodi učiteljica Josipa Andrušić. U izradu brošure uključili smo i učiteljice razredne nastave (Korina Kajba, Nina Kamenski i Ines Šokčević), te učitelje stranih jezika ( Vedran Burul, Gordana Topolnik - Jelovica i Gabriela Tomašević) kao i  roditelje. Svi oni zajedno pomogli su nam osmisliti i prevesti tekst o svakom kulturno povijesnom spomeniku Trsata koji je glavni motiv na našoj Zavičajnoj SmarTeRIci.

Posebno se zahvaljujemo Drvnoj industriji Klana d.d. koja nam je pomogla donacijom  drvene sirovine potrebne  za konstrukciju lampe.

Nakon završetka izložbe,  svi predstavnici zadrugara  kao i njihovi voditelji otišli su u školu na ručak i u razgledavanje špilje Vrelo poznatim fužinskim vlakićem.

Čestitamo i zahvaljujemo svim zadrugarima na lijepom provodu,  a posebno se zahvaljujemo domaćinima na gostoprimstvu i naravno vidimo se na jesen  u Vinkovcima ! smiley

Školska događanja

Školska događanja