Kutak za učenike

Kako mu već i sam naziv kaže Kutak za učenike namijenjen je prvenstveno učenicima,  ali  i svima drugima koji su  zainteresirani za teme koje ćemo objavljivati.   Namjera nam je pomoći vam savjetima o učenju, prijateljstvu, sigurnosti na Internetu i sličnim aktualnim temama.

EVO I VAŽNOG PODSJETNIKA ZA SVE UČENIKE:

1. NA SATU PAŽLJIVO PRATITE IZLAGANJE UČITELJA ! Tako ćete kod kuće morati manje učiti , a više se igrati.

2. UČITE REDOVNO ! Tako ćete održati kontinuitet , jer su lekcije međusobno povezane i biće vam lakše.

3. UČITE TAKO ŠTO ĆETE RAZMIŠLJATI O ONOME ŠTO ČITATE ! Svaka lekcija je priča koja ima početak i kraj. Učite tako da povezujete sa onim što ste prethodno naučili. Tako naučena lekcija se teže zaboravlja.

4. REDOVNO PIŠITE DOMAĆE ZADAĆE ! I to je jedan vid učenja , a tako njegujete i radne navike i osjećaj odgovornosti.

5. NEMOJTE UČITI SAMO ZA OCJENU ! UČITE DA BISTE ZNALI ! Ono što je naučeno  samo za ocjenu brzo se zaboravlja.

6. NAUČITE KAKO UČITI ! Sve će onda biti mnogo lakše.

7. POŠTUJTE  SVOJE UČITELJE ! Bez njihovog usmjeravanja  bi vam bilo teško ostvariti dobre rezultate, a  proces učenja bi bio dvostruko duži i teži.

8. SA RODITELJIMA OBAVEZNO RAZGOVARAJTE O DOGAĐAJIIMA U ŠKOLI ! Tako ćete se osjećati mnogo bolje  i sigurnije. Ukoliko nešto  tajite to vas  opterećuje i oduzima dio energije koja vam je potrebna za učenje i igru.